Tento typ skla je možné udržovat běžnými prostředky určenými pro ošetření skla jako například Okena, Clean apod. čisticí prostředek se nanese přímo na plochu skla a čistou, suchou textilií, například „švédskou“ utěrkou se vyleští do sucha.
V žádném případě se nesmí použít čisticí prostředky obsahující abraziva (jemné brusivo) jako například Cif, už po jejich první aplikaci dojde k neopravitelnému poškození (poškrábání) plochy skla.
Tato skla doporučujeme umývat pouze čistou, teplou vodou. V případě většího znečištění lze použít malé množství přípravku na mytí nádobí jako například Jar – ideálně kapka na vlhkou „švédskou“ utěrku, ovšem tak aby voda minimálně pěnila.
V žádném případě se nesmí na satinovanou (matovanou) stranu skla používat přípravky na mytí skla (jako např. Okena, Clean apod.). V opačném případě dojde k nenávratné ztrátě povrchových vlastností leptaného skla.
Rovněž tak se nesmí v žádném případě na obě plochy skla, jak na hladkou stranu, tak na stranu satinovanou použít jakékoli prostředky obsahující abraziva (jemné brusivo) jako například Cif apod. Už po jejich první aplikaci dojde k neopravitelnému poškození (poškrábání) plochy skla.
Hladkou (lesklou) stranu skla lze umývat běžnými přípravky na mytí skel.
Sklo opatřené povrchovou vrstvou proti srážení vody a usazování vodního kamene – Anti Calc
Sklo čistěte pouze běžnými, jemnými prostředky. V žádném případě nepoužívejte abrazivní čisticí prostředky, alkohol a jiná rozpouštědla. Nesprávné čištění (např. hrubou mikrofázovou utěrkou) mùže zpùsobit škrábance na skle a narušení povrchové úpravy Anti Calc. Minerální usazeniny zpùsobují znečištění, a proto je dùležité pravidelné čištění. Odstranění starých usazenin je velmi pracné a trvá delší dobu. Plochy, které jsou opatřeny vrstvou Anti Calc doporučujeme pouze opláchnout čistou vodou a setřít gumovou stěrkou. Používání čisticích prostředkù na bázi lihu jako například Okena, Clean apod. výrazně snižují životnost Anti Calc vrstvy.
Povrch Grafoskla se chová stejně jako jakékoli běžné sklo. To znamená, že je možné jej ošetřit běžnými prostředky určenými pro čištění skla jako například Okena, Clean apod. V žádném případě se nesmí použít čisticí prostředky obsahující abraziva (jemné brusivo) jako například Cif, už po jejich první aplikaci dojde k neopravitelnému poškození (poškrábání) plochy skla.
Maximální tepelná odolnost Grafoskla je 120 stupòù Celsia, proto vždy dbejte na to, aby tento materiál nepřišel do styku s vyšší teplotou. Zejména v kuchyních u plynových varných desek hrozí neopravitelné poškození. Tady v žádném případě nesmí dojít k přímému kontaktu plamene se sklem.
Rovněž je nepřípustné aby Grafosklo a zejména hrany tohoto materiálu přišli do kontaktu s prostředky, které obsahují rozpouštědla na bázi acetonu, toluenu apod. a dále prostředky obsahující jakékoli kyseliny včetně sanitárních silikových tmelù. V případě, že dojde ke kontaktu těchto materiálù a laminační vrstvy Grafoskla dojde k delaminaci, která se v první fázi projeví „mapami“ ve skle. Toto poškození je neopravitelné.
Zdroj: JAP (návod k údržbě)
Naše služby
|
KontaktyPo-Pá od 8:30 - 16:00Zengrova 36, Ostrava-Vítkovice 703 00 777 821 000, 596 614 334 info(@)polaris-centrum.cz |
|
2018 o PiDi Soft | Mapa stránek |